Sucuk

Sultan Sucuk

Eski zamanlardan beri tüketilen sucuk sofralarımızın geleneksel lezzetlerinden biridir. Herkesin keyifle tükettiği sucuk oldukça leziz ve faydalı bir yiyecektir. Büyük küçük, herkes sucuk ve sucuk çeşitlerini sevmektedir. Özellikle yumurta eşliğinde ya da kaşar peyniriyle tost olarak muhteşem bir birliktelik oluşturmaktadır. Hafta sonu aile kahvaltılarının baş köşesinde sahanda sucuk veya sucuklu yumurta bulunmaktadır. Sadece belirli bir öğünde değil canınızın çektiği her an sucuk ve sucuk çeşitlerini tüketebilirsiniz. Öğün aralarında gelen açlık hissini ekmek arası bir sucukla kolayca geçiştirebilirsiniz. Birbirinden farklı her damak zevkine uygun leziz sucuk çeşitleri sitemizde mevcuttur. Mangal, baton, vakumlu acılı ve acısız kangal, fermente parmak ve kangal sucuk çeşitleri sitemizde bulunmaktadır. Ürünlerimiz; sığır eti ve yağı, sarımsak, baharat karışımı, tuz, stabilizör (sodyum polifosfat), antioksidan (askorbik asit), koruyucu (sodyum nitrit) malzemelerinden üretilmektedir. 0-4 C?de ambalaj açılmadığı sürece raf ömrünü korumaktadır. Ambalajı açıldıktan sonra 2-3 gün içinde tüketilmeli yada derin dondurucuda saklanmalıdır. Raf ömrü 6 aydır.7

Sultan Mangal Sucuk

Mangal sucuk hem yapılması keyifli hem de leziz bir yiyecektir. Mangalın üzerindeki sucukların kokusu ve lezzeti bir harikadır. Mangalda sucuk yapmak her ne kadar kolay ve pratik görülse bile bazı ufak tefek püf noktaları vardır. Mangaldaki kömürler köz olmalı ve harlanmış olmalıdır. Daha öncesinde hazırlanan sucukların kesimi de önemlidir. Güzel pişebilmesi için ne çok ince ne de çok kalın kesilmelidir. Bir parmak kalınlığında kesilmesi en uygun olanıdır. Sucuklar mangal hazır olunca dizilmelidir.

Sultan Baton Sucuk

Baton sucuk şekil olarak kolayca dilimlenme özelliğine sahip bir sucuk çeşididir. Bu yüzden daha çok hızlı ve hazır tüketilmeyi gerektiren tost ve sandviç çeşitlerinde kullanılmaktadır. Geleneksel lezzetimiz olan sucuğu kolay dilimlendiği için pratiktir. Hızlı atıştırmalıkların yanı sıra farklı yemek ve börek çeşitlerinde de kullanabilirsiniz.

Sultan Vakumlu Acılı Kangal Sucuk

Vakumlu acılı kangal sucuk lezzetli ve kaliteli bir sucuk ürünüdür. Vakumlu olarak özel ambalajında üretilmiştir. Ambalajı açılmamış ürünler uzun süre tazeliğini korumaktadır. Damak tadı acıya yatkın olan kişiler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Sabah kahvaltınızda tükettiğiniz takdirde gün içinde uzun süreli tokluk hissi sağlamaktadır.

Sultan Vakumlu Kangal Sucuk

Vakumlu kangal sucuk acısız sucuk sevenler tarafından daha çok tüketilen lezzetli ve kaliteli bir sucuk çeşididir. Özellikle sabah tüketildiğinde uzun süre tokluk sağlayan bir sucuk çeşidi olmakla beraber börek çeşitlerinde de kullanabilirsiniz.

Sultan Fermente Parmak Sucuk

Fermente parmak sucuk kolay kesimi ve lezzetli tadıyla vazgeçmek istemeyeceğiniz bir sucuk çeşididir. Özel ambalaj üretimiyle kalite kontrol aşamalarından geçmiş bir üründür. Hem kahvaltı hem de mangal gibi sucuk ziyafetlerinde sofranızda bulundurabilirsiniz.

Sultan Fermente Kangal Sucuk

Fermente kangal sucuk, fermantasyon koşullarında özel olarak üretilmiş güvenle tüketebileceğiniz bir sucuk çeşididir. Güne dinamik başlamak için yumurtayla birlikte kahvaltılarda tüketebileceğiniz gibi günün farklı öğününde de tüketebileceğiniz lezzetli bir sucuk çeşididir.

Mangalda Sucuk Ekmek Nasıl Hazırlanır?

Eğer kangal sucuk kullanıyorsanız öncelikle bağırsak ve zarı sucuğun etrafından temizleyin. Daha sonra sucuğu boğum yelerinden keserek üç büyük parçaya ayırın. 

Tavada pişirmek için verev ve yuvarlak formlar halinde kestiğiniz sucuğun aksine burada üç büyük parçaya ayırdığınız sucuğu dikey olarak kesip mümkünse her bir parçadan üç uzunlamasına parça çıkaracak şekilde doğramalısınız. Böylece sucuklarınız mangalda pişme formuna daha uygun olacaklar. 

Sucukları eşit kalınlıkta keserseniz pişme dengesini de en baştan sağlamış olursunuz… 

Bir sucuk ekmeğin olmazsa olmazı taze ekmektir. Klasik beyaz ekmek ya da şu sıra revaçta olan porsiyonluk köfte ekmekler en doğru seçim olacaktır.

Evet. Şimdi sıra dikey kestiğiniz sucuklarınızı mangala dizmeye geldi…

Sucuk çok çabuk pişer. İçi sulu kalması ve sucuğunuzun lezzetini tam alabilmeniz için bir sucuğun kısa süre ateş görmesi yeterlidir. Tavsiyemiz her bir tarafını kızgın kömüre sadece 15 ile 30 saniye arasında göstermeniz… Daha fazlası yağının akıp gitmesine ve sucuğun lezzetini kaybetmesine yol açacaktır. 

Dilediğiniz kıvamda pişirdiğiniz sucukları ekmeklerinizin içerisine yerleştirmeye başlayabilir, domates ve kızarmış biberlerinizi nevale olarak ekmeğinize doldurabilirsiniz.

Oh mis!

Unutmadan.

Sultan Sucuk ile ekmeğin en iyi eşlikçisi ayran veya çaydır.

Afiyet olsun.

Domateslerinizi dilediğiniz şekilde kesip önceden hazırlayarak, biberlerinizi de mümkünse mangal ateşinde sucuklarınız pişmeden önce kızartıp bir kenara alırsanız son aşamaya ulaşmanıza az kaldı demektir.

Yükleniyor...