Füme Et

Sultan Füme Et

Özel olarak üretim tesislerimizde üretilmiş Sultan füme et ürünü, dana etinin lezzetli bölgelerinden seçilerek sinir ve fazla yağları alınarak üretilmiştir. Tuzuyla özel olarak bekletilen etler el değmeden dilimlenerek paketlenmiştir. Dillendirilen et fümeleri günün her öğünü tüketebilirsiniz. Füme et besin değeri yüksek bir gıdadır. İnsan vücudunun alması gereken temel vitaminler ve amino asitler et ürünlerinde bulunmaktadır. Sabahları tüketeceğiniz füme et ürünü sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenerek hastalıklara karşı bağışıklık kazanırsınız.

Füme Et Sağlıklıdır

Oldukça lezzetli ve doğal olan ürünümüz özellikle çocukların sabah kahvaltılarında tüketebileceği bir üründür. Füme etinizin yanında yiyeceğiniz kaşar peyniri veya yumurta ile güne dinamik ve enerjik bir şekilde başlarken aldığınız amino asitler sayesinde yorgunluk ve açlık hissetmeyeceksiniz. İçeriğinde dana eti, tuz, dektroz, tütsü aroması, stabilizör(sodyum polifosfat),antioksidan(askorbik asit),koruyucu(sodyum nitrit) bulunmaktadır. Saklama koşulları: 0-4 C?de ambalaj açılmadığı sürece raf ömrünü korur. Ambalaj açıldıktan sonra hemen tüketilmelidir. Ürün raf ömrü 4 aydır.

Füme Et Lezizdir

Ürettiğimiz füme et çeşitleri sadece kahvaltılarınızda değil öğün aralarında tost arasında yiyerek de tüketebilirsiniz. Böylece öğün aralarındaki mide kazıntısını kolayca geçirebilirsiniz. Sandviç olarak da füme etinin yanına koyacağınız domates peynir gibi gıdalarla doyurucu bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Yumuşak ve damağınızda muhteşem bir tat bırakacak Sultan füme et ile keyifli ve lezzetli öğünler sizleri bekliyor. Sitemizde kolayca online olarak et füme siparişi verebilirsiniz. Siparişlerinizi kredi kartınız ile ödeyebilir veya banka hesaplarımıza havale şeklinde güvenilir olarak yapabilirsiniz. Kalite kontrol yetkililerimiz sürekli gözlem yaparak verilen siparişleri özenle hazırlamaktadır. Pratik olarak dilimlenmiş halde satışa sürülen ürünümüz özel paketinde muhafaza edilmektedir ve kolayca açılmaktadır. İster sade olarak isterseniz sandviç veya tost şeklinde paketinden kolayca açarak tüketebilirsiniz.

Füme Et Nasıl Yapılır?

Çiğ etin daha uzun süreli olabilmesi için kullanılan bir yöntemdir fümeleme işlemi. Bu işlem balık ve et gibi gıdaların duman ile tütsülenmesi durumudur. Tütsü dumanında bekletilen etler  bozulmadan daha uzun süre dayanabilmektedir. Bu yöntem yüzyıllar öncesinden kalma  bir yöntemdir. O dönemlerde buzdolabı veya dondurucu gibi ev araç gereçleri olmadığı için  artmış olan etlerin ateş dumanı ile tütsülenmesi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde etin uzun süre dayanıklı hale gelmesi sağlanmaktaydı. Farklı  iklim koşullarına  dayanıklı hale getirilmeye çalışılan füme et, zaman içerisinde farklı ev aletlerinin ortaya çıkmasıyla eskisi kadar yaygın olmasa da kendine has lezzetinden ve doğal yöntemlerle yapılıyor olmasından dolayı  tüketiciler tarafından yoğun talep gören bir gıda ürünü olmuştur. Tütsü yapımında kullanılan farklı ağaçların odunları yakıldığı zaman dumanlarıyla kendi aromalarından da koku ve lezzet vermektedir. 


Füme Et Yapımında Dikkat Edilecekler


Etler fümelenmeden önce hazır hale getirilmesi oldukça önemlidir. Eti bozabilecek bakteriler yok edilmelidir. Bunun için tuzlu su ile ovulmalı ve bekletilmelidir. Etlerin bekletileceği yer hafif rüzgarlı olması tercih sebebidir. Hafif rüzgarlı bir yer olmadığı durumlarda gölge ve serin bir ortamda etlerin bekletilmesi için uygun olmaktadır. Sultan et ve Gıda olarak her aşamasını takip ettiğimiz füme et ürünleri seçili dana etlerinin sinirlerinden ve fazla yağlarından arındırılmış olarak ürettiğimiz bir gıda ürünüdür. Özel olarak el değmeden dilimlenerek paketlenmiş ürünümüzü bir tıkla sipariş edebilirsiniz. Besin değeri oldukça yüksek olan füme et ürününü  özellikle sabah kahvaltılarında tüketebilirsiniz.

 

Füme Et Ürünlerinin Faydaları


 Protein bakımından yüksek olan Sultan dilimli füme et  ürünümüz sabah kahvaltılarında  tüketildiği takdirde gün boyu tok tutucu özelliğe sahiptir. Sabah kahvaltılarında doğal olarak fermente edilmiş füme et ürünümüz sayesinde kas ve sinir sisteminiz kuvvetli olacak ve konsantrasyon kaybından dolayı oluşabilecek iş hatalarına engel olacaktır. Füme et sadece kahvaltı menülerinde değil hamburger,  tost , börek ve farklı mezelerle birlikte gayet uyum sağlamaktadır. Sitemizden kolaylıkla bir tıkla sipariş vererek hızlı ve güvenilir bir şekilde adresinize teslim alabilirsiniz.
Yükleniyor...