Salam

Sultan Salam

Sabah kahvaltılarının en leziz tatlarından biri olan salam hem çocukların hem de yetişkinlerin çok sevdiği bir yiyecektir. Kaşar peyniri ve domatesle birlikte çok iyi bir uyum sağlamaktadır. Çok farklı çeşitlerde salam ürünleri vardır. Dana macar fıstıklı ve fıstıksız 1000 gr. Dana macar salam 500 gr ve hindi macar salam 1000 gram gibi farklı ağırlık ve lezzetlerde salam çeşitleri sitemizde mevcuttur. Firmamızın kendi özel baharatlarıyla yoğurularak üretilmiş salam çeşitleri kuter adı verilen makinelerde el değmeden sağlık ve hijyen şartlarına uygun olarak üretilmiştir. Salam yapımında kullanılan baharatlar lezzet ve sağlık açısından son derece önemlidir. Sitemizde bulunan ürünler Türk Gıda Kodeksi Baharatlar Tebliğine uygun olarak kullanılmıştır. Soğuk zinciri bozulmadan özel üretim ambalajında korunan ürünler ilk andaki tazeliğiyle kahvaltı ve ara öğünlerde tüketmeniz üzere sizlere ulaştırılır.

Farklı Salam Çeşitleri Lezzetlidir

Baton halinde olan ürünlerimiz sinirlerinden ayrılmış etten üretildiği için kolayca dilimlenebilir ve bu sayede çabucak sandviç haline getirebilirsiniz. Sabahları çıtır bir simitle beraber ince dilim kaşar peyniri ve zeytinle yenilen salamın tadını gün boyu damaklarınızda hissedeceksiniz. Yumurta ile birlikte güzel bir omlet yapabileceğiniz gibi salatalarda veya hamur işlerinde de salam ürününü kullanabilirsiniz. Özellikle çocukların severek yediği pizza ürünlerinde de salam ürünü bol miktarda kullanılmaktadır.

Salam Çeşitleri Sağlığa Faydalıdır

Salamın bu kadar çok tüketim alanının olması onu şarküteri ürünleri arasında en çok ilgi gören ürünlerden biri yapmıştır. Bu özelliğinden dolayı sadece ülkemizde değil dünyanın farklı coğrafyalarında salam çeşitleri büyük bir taleple tüketilmektedir. İçeriğindeki B6, B12 ve folasin gibi vitaminler sayesinde kemik ve kaslarınızı güçlendirerek yorgunluğu ve dikkatsizliği önlemektedir. Gün içerisinde etli ürünler yeme fırsatı olmayabilir işte bu yüzden günlük protein ihtiyacının karşılanması için salam tüketimi önemlidir. Protein vücudun çinko ihtiyacını karşılayan en temel besin maddesidir. Hafıza ve kas sistemi içinde oldukça önemlidir. Günümüz iş yaşamı oldukça yorucudur. Sabah kahvaltılarında veya ara öğünlerde protein içeren salam tüketimi daha da çok önem kazanmaktadır. Sitemizde bulunan farklı çeşitlerde salam ürünlerine bir tıkla kolayca ulaşabilirsiniz.
Yükleniyor...