Sultan Taze Et Ürünleri

Et ve et ürünleri hem vitamin ve mineral deposu hem de oldukça lezzetli bir temel gıda ürünüdür. Et tüketimi bizi hastalıklara karşı koruyarak bağışıklık sistemimizi güçlendirmekte ve hastalıklara karşı bizi korumaktadır. Etin içeriğindeki protein ve vitaminler tok tutucu özelliğe sahip olduğu için gün içerisinde acıkmamızı engeller ve kendimizi kuvvetli hissetmemizi sağlar. Etin içeriğindeki amino asitler ve vitaminler kasları besleyici özelliktedir. Bu yüzden kas miktarının artırılmasını amaçlayan spor dallarıyla uğraşan sporcular protein bakımından güçlü bir yiyecek olan et ve türevi ürünleri tercih etmektedirler. Et sade haliyle tüketilebileceği gibi değişik yemek çeşitlerine katılarak da tüketilebilmektedir.

Farklı Et Çeşitleri Lezzetlidir

Et ve et ürünleri hangi yemekte kullanılırsa kullanılsın o yemeğe lezzet ve doyuruculuk katmaktadır. Sultan, et ürünlerini sizler için özel olarak hazırlanmış ambalajında ilk günkü tazeliğini koruyarak ulaştırmaktadır. Et ürünleri her damak lezzetine uygun özellikte farklı bölümlerden oluşur. Dana uzun ve kısa but, kemikli, kemiksiz gerdan , incik, T-bone steak blog, T-bone steak dilimli, dana kontrnuar, antrikot, incik, bonfile(fitilsiz) dana pirzola dilimli, dana kıyma yağlı ve az yağlı, dana sokum ve dana ossobuco gibi her yaşa her damağa uygun çeşitlerde dane eti vardır. Hem yemeklerde hem de ızgara ve mangalda yapabileceğiniz lezzetlerde et çeşitleriyle sofralarınız şenlenecek, güçlü ve sağlıklı bir yapıya sahip olacaksınız. Özellikle çocuklar için faydalı olan et ürünleri çocukların sağlıklı büyümesine yardımcı temel gıdalardan biridir. Kansızlık ve halsizlik gibi sorunları çözebilmek için et tüketimi oldukça mühimdir.

Farklı Et Çeşitleri Sağlığa Faydalıdır

Özellikle demir ihtiyacı bakımından son derece zengin bir gıda ürünü olan et, sinir hücrelerinin büyümesi ve tamiri içinde gereklidir. Dananın bir diğer lezzetli olan bölümü gerdandır. Lifli ve yağsız bir et çeşididir daha çok kıyma yapımında kullanılmaktadır. Antrikot sığırın iki kürek kemiği arasında bulunan bir et çeşididir. Özellikle mangal ve ızgara da oldukça lezzetli olan bir et çeşididir. But etinin kavurmaya en yakın kısmı olan sokum da dananın bel ile budun birleştiği kalça kısmıdır. Yine but kısmından çıkan kontronuar ise yağ oranı düşük bir ettir daha çok yemeklerinizin tatlandırılması için kullanılmaktadır. Yumuşaklığıyla ve lezzetiyle beğenilen dananın bir diğer lezzetli bölgesi ise bonfiledir. T-bone steak tarzındaki et ürünleri ise daha çok mangal veya kızartma şeklinde yapılarak yenilen dana eti bölümleridir.
Yükleniyor...